احراز هویت 98 درصد مشتریان نظام بانکی

به گزارش اهدا بلاگ، معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: از تراکنش های فاقد کد شهاب که مشتریان آن ها در شبکه بانکی شناسایی هویتی دقیق نشده و اطلاعاتشان در سامانه های مرتبط ثبت نشده باشند جلوگیری می گردد.

احراز هویت 98 درصد مشتریان نظام بانکی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از بانک مرکزی، محمدرضا مانی یکتا، معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی در خصوص برگشت خوردن تراکنش های حساب های بدون هویت در پایا گفت: محدودیت های اعمال شده از روز گذشته، بخشی از سلسله تغییراتی است که شبکه بانکی در راستای اجرای مقررات مبارزه با پولشویی متعهد به انجام آن است.

وی اضافه نمود: این تغییرات شامل کنترل هایی است که بین سامانه های تسویه ساتنا و پایا بین بانک مرکزی و بانک ها انجام می گردد که فاز اول آن در بهمن ماه سال گذشته در ساتنا انجام شد و فاز دوم آن از 6 اردیبهشت در پایا انجام می گردد.

به گفته مانی یکتا، بر این اساس از ارسال و تبادل تراکنش هایی که فاقد شناسه شهاب باشند یعنی مشتریان ارسال کننده این تراکنش ها در شبکه بانکی شناسایی هویتی دقیق نشده باشند و اطلاعاتشان در سامانه های مرتبط ثبت نشده باشند جلوگیری می گردد.

وی گفت: زمانی که مشتریان نسبت به افتتاح حساب در بانک اقدام نموده اند اطلاعات شأن در سامانه نهاب بانک مرکزی ثبت و کد شهاب اخذ شده است. در حال حاضر بالغ بر 98 درصد مشتریان حقیقی شبکه بانکی به طور کامل احراز هویت شده اند و در خصوص سایرین نیز هماهنگی ها و کنترل های لازم لازم با بانک ها اجرا شده و تا به امروز مسئله ای پیش نیامده است.

به گفته مانی یکتا، بر این اساس نیازی به مراجعه و اقدام از سوی مردم و مشتریان بانکی وجود ندارد و بانک ها اقدامات لازم را انجام می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 815

به "احراز هویت 98 درصد مشتریان نظام بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت 98 درصد مشتریان نظام بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید