آموزش آسان دوخت سارافون

به گزارش اهدا بلاگ، سارافون لباس بلند و بدون آستین زنانه است که مناسب مجالس و مهمانی ها هم هست. دوخت این مدل لباس به یاری الگوی سارافون زنانه بسیار آسان است.

آموزش آسان دوخت سارافون

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

استفاده از سارافون چندین سال است که در میان خانم ها هوادار پیدا نموده است. این لباس تقریبا بلند و بدون آستین تنوع طرح و رنگ زیادی دارد و همین امر باعث شده است که بتوان از آن هم در مهمانی و مجالس و هم در منزل استفاده کرد. اگرچه از مدل سارافون زنانه طرح های زیادی در بازار وجود دارد اما دوخت سارافون چندان هم سخت نیست و هر کسی که اطلاعات نه چندان زیادی هم از خیاطی داشته باشد می تواند یک سارافون زیبا بدوزد. در ادامه این مقاله با آموزش دوخت سارافون به همراه الگوی سارافون زنانه با ما همراه باشید.

سارافون یک لباس زنانه است که خانم ها در همه سنین می توانند آن را بپوشند. برای هر فصلی معمولا یک نوع سارافون انتخاب می گردد. اما بیشترین کاربرد سارافون در فصل های بهار و تابستان است. سارافون ها را در حالت های مختلف طراحی می نمایند. به طور مثال بسته بودن یا باز بودن یقه سارافون بستگی به سلیقه شخصی فرد استفاده نماینده از آن دارد. معمولا در مجالس و مهمانی ها سارافون های یقه باز می پوشند. سارافون یک لباس سر هم است. اما در قسمت میانی با یک دوخت ساده یا یک کمربند، شبیه به لباس های دو تکه می گردد. بنابراین به نظر می رسد که سارافون برای خانم های کمی بلند قد، مناسب تر باشد. اما چنانچه قد متوسطی دارید و می خواهید بلندقدتر جلوه کنید بهتر این است که از سارافون های یک دست و یک رنگ بهره ببرید.

آموزش دوخت سارافون به همراه الگوی سارافون زنانه

برای دوخت این مدل سارافون زنانه که در شکل بالا می بینید ابتدا باید الگوهایی که در زیر واقع شده است را کپی کنید. اعداد و علائم راهنما را روی کپی الگوها منتقل کنید و هنگام برش با توجه به خط راه الگو ها آن ها را برش بزنید. تکه شماره 21 دارای خط سجاف است. خط سجاف آستین و مرکز جلو را به همراه یقه به صورت تکه جداگانه کپی کنید. در خط جیب با توجه به مشخصات ذکر شده در الگو خط پایین جیب را برای تکه بالای بالا تنه و خط پایین جیب را برای تکه پایین کپی کنید. (درواقع کیسه جیب در یک لا به صورت سرخود طراحی شده است.) برای کیسه جیب روی فاصله دهانه جیب تا طول جیب را جداگانه کپی کنید. (هنگام کپی الگوها به چیدمان ها توجه کنید.)

تکه شماره 23 که برگرد یقه انگلیسی است روی دولای بسته دوبار برش می خورد. همچنین تکه شماره 22 نیز از روی دولای بسته برش می خورد. درزهای الگو را با 1.5 سانتی متر لحاظ کنید (به جز در پایین لبه سارافون و پهلوها که 4 سانتی متر جای دوخت لازم دارد). در آخر کلیه تکه های خاکستری شده را لایی بچسبانید.

مراحل دوخت سارافون:

ابتدا خط برش و ساسون زیر سینه را تا ابتدای دهانه جیب بدوزید. کیسه جیب را به لبه تکه پایین جلو بدوزید و درز را باریک نموده اتو بزنید. این تکه را روی تکه جلو در پهلو قرار داده و در درز پهلوی کیسه جیب به هم سوزن بزنید. تکه پایین را به بالا برگردانده کیسه جیب رویی را روی لبه پایین تکه بالایی (کیسه جیب زیری) قرار داده و کیسه جیب را به هم بدوزید. به این ترتیب تکه پایینی به همراه تکه مرکز جلو تبدیل به یک تکه واحد می گردد. ادامه برش سینه را تا پایین بدوزید.(کیسه جیب در درز برش ثابت می گردد)

سجاف یقه را در خط مرکز جلو تا علامت دال یقه بدوزید و محل علامت گذاری شده را چرت بزنید. تکه های بالایی یقه را روی هم گذاشته در خط لبه طرح به هم بدوزید. در گوشه ها اضافه درزها را چرت بزنید. سپس یقه را به رو برگردانده و اتو بزنید. سجاف پشت را در خط سرشانه به سجاف جلو بدوزید.

سرشانه ها را در جلو و پشت لباس به هم بدوزید. برگرد آماده شده را بین سجاف و بالا تنه گذاشته و بدوزید. درز را چرت زده باریک کنید و به رو برگردانده و خط دوخت را اتو بزنید. خط پهلوها را به هم بدوزید و درز را از هم باز نموده اتو بزنید. سجاف حلقه آستین را در لبه حلقه بالا تنه گذاشته بدوزید. درز را از داخل چرت زده به رو برگردانید و اتو بزنید. دوپل b را از وسط تا نموده بدوزید و به رو برگردانده اتو بزنید سپس در خط کمر بدوزید(طول پهلوها جهت عبور کمری 1 سانتی متر عظیم تر از عرض کمری است). پایین سارافون را زیر داده اتو کنید. سپس آن را پاک دوزی کنید(می توانید آنرا پس دوزی کنید). در نهایت کمری (تکه a) را از وسط تا نموده از داخل به هم بدوزید سپس به رو برگردانید و اتو بزنید. می توانید گوشه های کمری را فرم دهید.

امیدواریم از برش و دوخت این مدل سارافون زنانه استفاده کافی را برده باشید و بتوانید سارافون های زیبایی در رنگ های دلخواه خودتان بدوزید.

منبع: بانوکده

منبع: setare.com
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 482

به "آموزش آسان دوخت سارافون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش آسان دوخت سارافون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید