چرا لاغر شدن سخت است؟

به گزارش اهدا بلاگ، برای پاسخ به این پرسش که چرا نمی توانید در کم کردن وزن پیروز باشید باید عوامل تأثیرگذار را آنالیز کنید.

چرا لاغر شدن سخت است؟

بیشتر ما در طول زندگی بار ها سعی نموده ایم با روش های درست و اصولی وزن کم کنیم، ولی پیروز نشده ایم. دلایل زیادی دست به دست هم می دهند تا وزن کم کردن برای بسیاری از ما سخت یا حتی غیرممکن به نظر برسد. بیشتر مواقع، کاهش وزن به دلیل انتخاب ها و تفکرات غلط خودمان، سخت است. برای پاسخ به این پرسش که چرا نمی توانید در کم کردن وزن پیروز باشید، باید عوامل تأثیرگذار را آنالیز کنید. در ادامه مهم ترین این عوامل را آنالیز می کنیم.

طرز فکر

اگر تنها هدف شما از ورزش کردن یا داشتن رژیم غذایی، کم کردن وزن باشد، نمی توانید برای مدتی طولانی این برنامه ها را ادامه دهید. اما برعکس زندگی سالم، هدفی است که به شما انگیزه کافی می دهد. به طور مثال، اگر درباره اهمیت و تأثیرات مثبت ورزش نگرش صحیحی داشته باشید، هرگز آن را کنار نمی گذارید و حتی بعد از این که وزن تان را کاهش دادید، ورزش را ادامه خواهید داد.

برنامه ورزشی

کم کردن وزن صحیح بدون تمرینات ورزشی منظم و کافی، تقریبا غیرممکن است. در کاهش وزن، رژیم غذایی در مرتبه دوم از اهمیت واقع شده است. لازم نیست حتما به باشگاه بروید و ساعت ها تمرینات سنگین انجام دهید.

یک برنامه تمرینی مناسب که با توجه به شرایط جسمانی و امکانات شما تنظیم شده باشد و منطبق با علاقه تان باشد کافی است. البته مهم تر از برنامه تمرینی، اجرای منظم آن است.

رژیم غذایی

برای کم کردن وزن، تغییر رژیم غذایی گرچه کافی نیست، اما ضروری است. باید غذای ناسالم برای همواره جای خود را به غذای سالم بدهد. البته آن چیزی که اهمیت زیادی دارد کاهش کالری دریافتی به وسیله تغذیه صحیح است.

سبک زندگی

اگر می خواهید زندگی سالمی داشته باشید، تغییر در سبک زندگی اجتناب ناپذیر است. البته نه تغییر یک شبه، بلکه با برنامه ریزی طولانی مدت. برای مثال بهتر است هنگامی که کار خاصی برای انجام دادن ندارید، به جای یک جا نشستن و تفریحات رایانه ای به پیاده روی بروید.

محیط و اطرافیان

بهتر است با افرادی در ارتباط باشید که داشتن زندگی سالم و سلامتی شما برایشان مهم است و در محیط هایی حاضر شوید که گزینه های سالمی برای انتخاب داشته باشید. برای نمونه حتما در اطرافیان شما کسانی هستند که به باشگاه می فرایند یا در خانه ورزش می نمایند؛ از آن ها برای خرید تجهیزات ورزشی خانه تان یا انتخاب باشگاه یاری بگیرید. حتی گاهی می توانید از مشاوران تغذیه یاری بگیرید.

سلامت روانی

در بعضی افراد اضافه وزن به دلیل مسائل روحی و روانی به وجود می آید. در واقع عده ای به هنگام استرس و اضطراب با خوردن غذا از مشکل شان فرار می نمایند. تشخیص پرخوری عصبی و دلایل بروز آن، به این دسته از افراد یاری می نماید تا بتوانند تعادل تغذیه ای خود را پیدا نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 732

به "چرا لاغر شدن سخت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا لاغر شدن سخت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید