پمپئو برای بازگشت زندانیان از ایران، با چه کسی مذاکره نموده است؟

به گزارش اهدا بلاگ، ایسنا نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا بیان کرد که وزیر خارجه این کشور با وزیر خارجه سوییس درباره بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران گفت وگو نموده است.

پمپئو برای بازگشت زندانیان از ایران، با چه کسی مذاکره نموده است؟

به گزارش روزنامه نشنال، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در تماسی تلفنی با ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوییس درباره بازگرداندن احتمالی شهروندان آمریکایی که در ایران زندانی هستند گفت وگو کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه [آمریکا] از وزیر خارجه سوییس بابت نقش مداوم و سازنده به عنوان حافظ منافع در ایران و یاری به بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران و میانمار تشکر کرد.

یک مقام آمریکایی به روزنامه نشنال گفته است که آزادسازی زندانیان آمریکایی باید سریع و بدون شرط انجام گردد.

این مقام یاد شده درباره این که آیا پیشنهادی مطرح است یا مذاکرات ممکن است چه وقت اتفاق بیفتند، توضیحی نداد.

بر اساس این گزارش، اظهارات مقامات آمریکایی در پی این مطرح شده است که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته با حضور در کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا گفت: بنده در مهر ماه 1397 بر اساس تصمیمی که گرفته شد، خاطرنشان کردم که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد کلیه زندانیان ایرانی که در آمریکا و یا در سایر کشورها با فشارهای آمریکا زندانی هستند با کلیه زندانیان آمریکایی مبادله شوند.

وی ادامه داد: این صحبتی که است که ما مطرح کردیم از آن موقع آمریکایی ها به ما پاسخی نداده اند و هنوز هم در این زمینه پاسخی ارائه ننموده اند.

علاوه بر این، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اظهارات ظریف گفت: آقای ظریف همچنین گفت که مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مسئله ای ندارد و احتیاج به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت، اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می گردد. سخنگوی دولت نیز همین موضوع را اعلام نموده است لذا تغییر سیاستی نداریم.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 202

به "پمپئو برای بازگشت زندانیان از ایران، با چه کسی مذاکره نموده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو برای بازگشت زندانیان از ایران، با چه کسی مذاکره نموده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید