آخرین اخبار از علت حادثه کلینیک سینا اطهر، جان باختن افراد حاضر در ساختمان در یک دقیقه

به گزارش اهدا بلاگ، داوری گزارشی از عملکرد سازمان آتش نشانی شهر تهران در پی حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر ارائه کرد.

آخرین اخبار از علت حادثه کلینیک سینا اطهر، جان باختن افراد حاضر در ساختمان در یک دقیقه

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران که برای ارائه گزارش حادثه کلینیک سینا اطهر در دویست و بیست و چهارمین شورای شهر تهران حاضر شده بود، گفت: موضوع ایمنی یک چرخه کامل است و باید گفت تنها نردبان های بلند نمی توانند راهگشای جلوگیری از حادثه باشند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه نمود: در ساعت 20 و 46 دقیقه اولین تماس با سامانه 125 گرفته شد و نزدیک ترین ایستگاه ما در دزاشیب به محل حادثه اعزام شد.

داوری گفت: نیرو های آتش نشانی حدود 4 دقیقه و 58 ثانیه به محل حادثه می رسند و در ادامه پیرو تماس های دیگر 3 ایستگاه دیگر به محل حادثه اعزام می شوند.

او ادامه داد: اولین نیروی ما زمانی که می رسد همزمان با دومین انفجار بود و این حادثه به اندازه ای بود که ساختمان های مجاور را تحت تأثیر و تخریب قرار داد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه نمود: زمانی که انفجار رخ می دهد، میزان موج تخریب 30 متر بر شعاع است و یکی از علل گسترش شعله همان انفجار بود.

داوری گفت: تقسیم نوری انجام می گردد و ریسک عملیات به دلیل سیلندر های نیتروژن و اکسیژن بالا می رود و در همان روز تعدادی سیلندر های شارژ شده داخل ساختمان دپو می شوند.

او ادامه داد: با توجه به ریسک عملیات آتش نشانان به حریق حمله کردند و متأسفانه به دلیل وجود تنها یک دستگاه راه پله کار حمله به آتش سخت شد و حرارت به سیلندر ها می رسد و انفجار ها شروع می گردد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه نمود: پس از اطفای حریق ساختمان اصلی و مجاور آنالیز راه های نجات مردم شروع می گردد و نیرو های ما با نردبان از پشت ساختمان آنالیز می نمایند، اما به نتیجه نمی رسند و مجبور به استفاده از نردبان های دستی با 8 متر ارتفاع می شوند.

داوری گفت: روزانه 20 عملیات آتش نشانی در پایتخت منجر به نجات افراد می گردد، عملیات ها جدی محسوب می شوند و فرماندهان ما با عملیات امداد و نجات غریبه نیستند.

او ادامه داد: فرمانداران تقسیم نیروی خود را انجام می دهند و همکاران ما وارد ساختمان می شوند و صبر می نمایند عملیات اطفای حریق کامل تر گردد تا مردم را خارج نمایند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه نمود: شعاع انفجار به اندازه ای نبود که ساختمان را تخریب کند، اما این انفجار با توجه به شعاع 20 متری حجم زیادی از دود و حرارت را وارد ساختمان کرد.

داوری گفت: تنها راه نفوذ دود و حرارت به ساختمان در طبقه چهارم این بود که تلاشی برای فرار وجود نداشت و این نشان می داد یک حادثه ای سریع در آنجا اتفاق افتاده است و افراد نتوانستند عکس العملی از خود نشان دهند و علت این حادثه همان حجم دود و حرارت بود.

او ادامه داد: با توجه به شرایط موجود تنها یک دقیقه زمان می برد تا افراد جان خود را از دست بدهند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه نمود: اگر توجهی از سوی دیگر دستگاه ها انجام نگردد، شاید دو سال آینده باز شاهد این دست از اتفاق های تلخ باشیم و باید تأکید کنم نمی توانیم در این دست از حوادث انگشت اتهام را به سوی فردی و نهادی نشانه برویم.

داوری گفت: اگر به موضوعات ایمنی توجه نگردد، شرایط تهران از این وضع موجود سخت تر می گردد و من این را به مردم اعلام می کنم که نیرو های سازمان آتش نشانی با تمام قوا و تجهیزات پای کار هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 256

به "آخرین اخبار از علت حادثه کلینیک سینا اطهر، جان باختن افراد حاضر در ساختمان در یک دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از علت حادثه کلینیک سینا اطهر، جان باختن افراد حاضر در ساختمان در یک دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید